BUX 139950.60 0,23 %
OTP 45950 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyre vonzóbb partner a Mol

2003. október 12. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Lengyelország nem fogja meggátolni a PKN Orlen Mollal történő fúzióját, a konszolidációs folyamat még az idén elkezdődhet - jelentette ki Tadeusz Soroka kincstárügyi miniszterhelyettes pénteken. A miniszter hozzátette, a kincstár támogatja a kelet-közép-európai olajcég létrehozásának gondolatát, de lát némi kockázatot is az ügyben. A miniszter nyilatkozatában egyből kizárta egy részvénycsere lehetőségét, mivel a kincstár eladni kívánja PKN-részesedését - bár nem mindet a teljes 27,8 százalékból. A létrejövő közös cég székhelyét viszont Lengyelországban szeretné látni, mivel így, ha kevesebb részvényük is maradna, értékük szerinte magasabb lehetne - derül ki a Reuters tudósításából. A lengyel elképzelések alapvetően nem újak, egy 2001 óta létező elgondoláson alapulnak. Fontos tudni, hogy a magyar olajtársaság által akkor részletesen kidolgozott tervek szabályos privatizációs folyamatot feltételezve készültek és a Mol akkori állapotához igazodtak. Mivel azóta a vállalat helyzete alapjaiban megváltozott, vélhetően a magyar olajcég elképzelései is megváltoztak (igaz, a tárgyalásokra való nyitottságot a Mol kommunikációja továbbra is megerősíti, sőt Ferencz I. Szabolcs kommunikációs igazgató örömét fejezte ki, hogy a Mol láthatóan egyre vonzóbb partnerré válik Lengyelországban). Annyira bizonyosan, hogy a bizonytalan lengyel tárgyalások miatt semmiképpen nem veszélyeztetné sem a közelgő nyilvános értékesítés, sem a gázüzletág esetleges eladásának sikerét - nem is beszélve arról, hogy ezek előtt a Mol reális értékelése is problémás lehet.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet