A szénhidrogén-szükségletét döntő mértékben az orosz piacról beszerző Mol számára alapvetően csak technikai változást jelentene, ha az orosz olajüzleteket ezentúl euróban számolnák el. Az olajcég ugyanis jelenleg a dollárban elszámolt olajtermékárak nemzetközi jegyzéseinek változását teljes mértékben át tudja hárítani vevőire. Ez jól látható a benzinkutaknál az utóbbi években néha heti gyakorisággal, ám legtöbbször csupán egy-két forinttal változó árakon. Más a helyzet, ha a földgázra is vonatkozik ugyanez az ötlet (persze nehéz elképzelni, hogy ne vonatkozzon, hiszen a két energiahordozó sokszor fizikailag is elválaszthatatlanul jön fel a földből). A földgázárak ugyanis jelenleg forintban rögzítettek, ezek dollárban való változásának kockázatát jelenleg a társaság viseli. Ezt dollár/forint vásárlással és euró/dollár opciók alkalmazásával kezeli, ennek azonban viszonylag jelentős (bár a cég méreteihez képest nem meghatározó) költségei vannak. Ugyanakkor az október 15-ig várhatóan megjelenő árszabályozó rendeletek ezen a helyzeten is változtatni fognak, csökkentve a társaság kockázatát, így mérsékelve az elszámolás alapját képező deviza esetleges megváltoztatásának hatását is.
