BUX 139884.70 0,19 %
OTP 45980 0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Középnagy cég lesz a Molból

2003. október 2. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Mol világviszonylatban közepes méretű olajvállalattá akar válni, de ehhez el kell érnie az ötmilliárd dolláros piaci értéket, amivel még mindig éppen csak hogy bekerülhet ezek közé a társaságok közé - jelentette ki Mosonyi György, a Mol vezérigazgatója egy a Figyelő által szervezett konferencián tegnap. A társaságnak így folytatnia kell eddigi organikus növekedését, azaz tovább kell növelnie hatékonyságát.
Ez azonban nem elegendő ilyen mértékű növekedéshez, ráadásul viszonylag lassú fejlődést tesz csak lehetővé.
Ezért az olajtársaságnak jól végrehajtott akvizíciókkal és az ezek nyomán fellépő szinergiahatások maximalizálásával kell kiegészítenie az organikus növekedést. A Mol-vezér szerint a nemzetközi porondon azok az olajtársaságok tudnak igazán jól szerepelni, amelyek lekötött tőkéjükre legalább 15 százalékos növekedést tudnak felmutatni (a Mol stratégiai célja a 17 százalékos ROACE mutató), de árbevételüket és eredményüket is legalább évi 10 százalékkal tudják növelni.
A Mol esetében az ötmilliárdos érték talán már nincs olyan messze, a mostani áremelkedések után ugyanis már 3 milliárd körül jár a tőkeérték. Ráadásul az elemzői becslések többsége egy éven belül a 8 ezer forintos árfolyam feletti szint elérését is reálisnak látja a gázkérdés rendeződése esetén, ez pedig már 4 milliárdos értéket jelentene.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet