BUX 139884.70 0,19 %
OTP 45980 0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tizenöten érdeklődnek a Petrom iránt

2003. szeptember 29. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Mol mellett 14 másik vállalat jelezte részvételi szándékát a Petrom privatizációs tenderén - jelentette az MTI-Eco. Az előminősítési eljárásra szándéknyilatkozatot és bemutatkozó anyagot eljuttató magyar olajtársaság mellett régi vetélytársa, az OMV is beszállt a küzdelembe. Mellettük ott van a részvételi szándékát már korábban is jelző lengyel PKN Orlen és az TNK-BP is. Ezenkívül a görög Hellenic Petroleum, az amerikai Occidental, a Conoco, a Gazprom, az olasz ENI, a román Scomiga Singleman ONG, a Halliburton-Regal Petroleum-Tender konzorcium, a szaúdi Kanooz AL Watan Oil, a ciprusi Phoenix Oil és a brit Glencore vállalatok jelezték érdeklődésüket.
A benyújtott dokumentumokat a román privatizációs bizottság szeptember 30-ig értékeli, majd a szűkített listára kerülőknek november 10-ig kell előzetes ajánlatot tenniük. A tranzakció lezárását 2004 márciusára várják.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet