A Mol mellett 14 másik vállalat jelezte részvételi szándékát a Petrom privatizációs tenderén - jelentette az MTI-Eco. Az előminősítési eljárásra szándéknyilatkozatot és bemutatkozó anyagot eljuttató magyar olajtársaság mellett régi vetélytársa, az OMV is beszállt a küzdelembe. Mellettük ott van a részvételi szándékát már korábban is jelző lengyel PKN Orlen és az TNK-BP is. Ezenkívül a görög Hellenic Petroleum, az amerikai Occidental, a Conoco, a Gazprom, az olasz ENI, a román Scomiga Singleman ONG, a Halliburton-Regal Petroleum-Tender konzorcium, a szaúdi Kanooz AL Watan Oil, a ciprusi Phoenix Oil és a brit Glencore vállalatok jelezték érdeklődésüket.
A benyújtott dokumentumokat a román privatizációs bizottság szeptember 30-ig értékeli, majd a szűkített listára kerülőknek november 10-ig kell előzetes ajánlatot tenniük. A tranzakció lezárását 2004 márciusára várják.
