Meglehetősen kevés érdeklődést mutattak a befektetők a Budapesti Értéktőzsde részvénypiaca iránt pénteken. A mérsékelt, alig 2,5 milliárdos forgalom mellett az árak szinte teljesen változatlanok maradtak, ami meg is mutatkozott az index alig több mint 11 pontos emelkedésén. Érdekesség talán egyedül az lehetett, hogy a csupán minimálisan pozitív értéket úgy érte el az index a zárásra, hogy a nap folyamán szinte végig a negatív tartományban tartózkodott.
A blue chipek egyébként vegyesen zárták a napot. Az utóbbi időben feltűnően stabil árfolyam-alakulással büszkélkedő Mol tegnap például erősödni is tudott, és 50 forintos emelkedést követően 6175 forinton fejezte be a kereskedést. A napokban nagyot eső Matáv ugyanakkor tegnap már nem gyengült igazán, hiszen árfolyamának 2 forintos csökkenése nem haladja meg a normál napi ingadozás megszokott mértékét.
A gyógyszerrészvények közül a Richtert keresték jobban a befektetők, legalábbis ez mutatkozott meg a papír árfolyamának több mint 200 forintos emelkedésében. Az Egis ugyanakkor, ha elenyésző mértékben is de veszített előző napi árfolyamából.
Nem szerepelt jól az OTP sem, a Postabank magas árú megvásárlását az Erste részéről, úgy tűnik, a befektetők nem tartják olyan hírnek, ami pozitívan kellene, hogy befolyásolja az árfolyamot. A legnagyobb magyar bank részvényeinek ára 23 forinttal csökkent az előző napi záróárhoz képest.
A kisebb papírok piacán sem következtek be jelentős változások a hét utolsó napján. A meglehetősen álmos kereskedés során a BorsodChemre születettek viszonylag nagyobb értékben üzletek. A részvény ára is emelkedett mintegy másfél százalékot. Csökkent viszont a Synergon és kisebb mértékben a Graphisoft árfolyama.
