A PKN egyedül is indul a Petromért, az erről szóló levelet már aláírták - mondta el a lengyel PAP hírügynökségnek Krzysztof Mikolajczyk, a PKN szóvivője a Bloomberg hírügynökség szerint. A román olajtársaság 33,34 százalékának megvásárlására máig lehet szándéklevelet küldeni. A vevő a későbbiekben alaptőke-emelésre kapna jogot, és így kerülhetne 51 százalékos többségbe. A román kormány mintegy egymilliárd eurós bevételt vár a privatizációtól, amelyre szándéklevelet nyújtott be még az orosz TNK és a British Petrol közös cége, a TNK-BP is.
A PKN bejelentése azért érdekes, mert a lengyel olajtársaság korábban a Mollal közösen kívánt volna indulni a Petromért. A Mol részéről ilyen szándékot azonban sosem erősítettek meg, ami arra utal, hogy a magyar olajcég nem lelkesedett az ötletért. A Petrom-tenderen való indulással kapcsolatban a Mol várhatóan ma közli döntését.
