Mérsékelt, 4,7 milliárd forintos forgalom mellett 63 ponttal, 0,8 százalékkal csökkent tegnap a Budapesti Értéktőzsde indexe. A kereskedést már nyitáskor is stagnálás jellemezte, ami nemsokára a nap végéig kitartó csökkenésbe váltott át. A negatív hangulatban viszonylag kevés részvény tudott erősödést felmutatni, mégis volt néhány papír, amelynél továbbra is erős vételi szándék mutatkozott. A nap nyertese egyértelműen a Graphisoft lett. A befektetők több mint 7 százalékos emelkedéssel honorálták az új vezérigazgató kinevezését.
A nagyok közül egyedüliként javulni tudott valamelyest a Richter is, igaz, alig több mint fél százalékkal. A vételi oldal ereje azonban nem terjedt át a szektortárs Egisre. A kisebbik gyógyszergyártó árfolyama ugyanis a BUX esését jóval meghaladó mértékben csökkent, viszonylag jelentős forgalom mellett.
A legnagyobb értékben gazdát cserélő papírok, az OTP és a Matáv az átlagnál jobban estek vissza. A Matáv 865 forintig esett be, a napok óta erősödő OTP pedig 2650 forintig korrigált. Árnyalattal jobban szerepelt a Mol, melynek árfolyama, a BUX értékét követve, csupán 0,8 százalékkal csökkent. Az olajrészvények a szokottnál kisebb forgalmat hoztak tegnap a parkettre.
A kisebb társaságok részvényei közül az utoljára (fél) osztalékszelvénnyel forgó Globus tudta folytatni emelkedését, illetve a nap végére ennél is jóval nagyobb mértékben lódult meg a Fotex árfolyama. Viszonylag élénk volt a Linamar piaca is, a gépgyártó részvénye több mint 3 százalékkal előző napi záróára fölött fejezte be a kereskedést.
