BUX 140024.38 0,29 %
OTP 45940 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Halad a BRAVO terv a Slovnaftnál (KIMARADT!!!)

2003. szeptember 17. szerda, 19:02

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

NAPI Gazdaság
Augusztus végéig 366 embertől vált meg a 70 százalékban a Mol tulajdonában levő Slovnaft. A cég szóvivője tegnap a SITA hírügynökségnek elmondta, hogy az idén még 121 dolgozóját bocsátja el a szlovákiai olajtársaság. A Slovnaft márciusban jelentette be szerkezetátalakítási tervét, amelynek részeként 2003–2005 között foglalkoztatottjainak a létszámát 26,8 százalékkal, azaz 1011 fővel csökkenti. Ez az úgynevezett BRAVO, a 2005 végéig tartó hatékonyságnövelő program, amellyel az elkövetkező három év során nettó 1,7 milliárd koronát takarítana meg a társaság. Ezzel szemben áll az alkalmazottak végkielégítésére 2005 végéig fordítandó közel 500 millió korona. 2003-ban 487 főt (ez a teljes létszám 12,9 százaléka), 2004-ben 250 főt, 2005-ben pedig 274 főt terveznek elbocsátani, vagyis a 2002. végi 3772 alkalmazott helyett 2005 végén már csak 2761 főt foglalkoztat majd a Slovnaft.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet