BUX 140024.38 0,29 %
OTP 45940 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újra csúcsközelben

2003. szeptember 16. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Úgy tűnik, alig több mint egyetlen nap kellett ahhoz, hogy a BUX behozza a veszteséget, amit az éves csúcshoz képest egy hét alatt szenvedett el. Az index tegnap a blue chipek iránt délutánra megnövekvő érdeklődés következtében néhány órán belül kis híján 200 pontot emelkedett, így összességében több mint 230 ponttal zárt magasabban előző napi értékénél. A forgalom ugyanakkor nem volt kiemelkedően nagy, a 8 milliárd forintot sem érte el a gazdát cserélt részvények értéke. A legerőteljesebb emelkedést az igen hirtelen meglóduló Richtertől láthatták az érdeklődők. A gyógyszerrészvény még délben is csupán fél százalékkal járt magasabban előző napi értékénél, ehhez képest igen látványos a nap végére elért 5,5 százalékos emelkedés. Az Egis másfél százalékot alig meghaladó drágulása ennek fényében nem volt különösebben jelentős.
Az index másik húzópapírja az OTP volt, amelynek részvényéért 3,6 százalékkal fizettek többet az előző napi záróértéknél, és forgalma is megközelítette a 2,5 milliárd forintot. Hasonlóan nagy forgalmat bonyolítottak a jóval kisebb áremelkedést produkáló Mol részvényére, miközben a Matáv szokatlanul lanyha érdeklődést váltott ki tegnap. A telefontársaság részvényének árfolyama a többi blue chiphez hasonlóan szintén emelkedett, de csupán 1,4 százalékkal, s ráadásul kevesebb mint egymilliárd forint értékben cserélt gazdát, ami igazán szokatlan.
A kisebb társaságok közül az Antenna Hungária, a Brau és a Globus áremelkedése volt szembetűnő. Míg a Braunál a kisrészvényesek Heinekennel vívott küzdelmének újabb eseménye adott muníciót az áremelkedéshez, a Globusnál talán a közelgő szelvényvágás buzdított vásárlásra.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet