BUX 140024.38 0,29 %
OTP 45940 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Lukoil szerint a Mol esélytelen

2003. szeptember 14. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Belgrádban tartott sajtótájékoztatóján esélytelennek nevezte a Mol Rt.-t a Beopetrol megvásárlását illetően Vagit Alekperov, az orosz olajcég, a pályázaton nyertes Lukoil elnöke - értesült az Index internetes portál. Szerinte október 1-jéig be fognak fejeződni a tárgyalások a Beopetrol eladásáról, és mivel a szerbiai gazdasági és privatizációs minisztériummal folytatott tárgyalások konstruktívak, a Molnak nem lesz esélye, hogy a Lukoil helyébe léphessen. A Lukoil kiszélesíti tevékenységét Szerbiában és Montenegróban is, de első lépésként az EU környezetvédelmi követelményeinek megfelelően korszerűsíteni fogja a Beopetrol töltőállomásait. Az orosz cég elnöke emellett azt is kijelentette, hogy bár a Lukoil a teljes szerb és montenegrói piacot elláthatná kőolajjal, nem fog erre törekedni, mert olyan környezetben kívánja folytatni tevékenységét ahol van konkurencia.
A nyilatkozat némiképp furcsa, s a biztos megegyezés helyett nagy valószínűséggel inkább a Lukoillal szemben felerősödött szerb félelmeket tükrözi. Egyfelől ugyanis általában nem szokás egy lezárult pályázaton második helyezett további esélytelenségét - különösen az első helyezett részéről - hangsúlyozni. Másfelől az is különlegesnek hangzik egy cég elnökének szájából, hogy a konkurencia életben maradásának fontosságát hangsúlyozza. Korábban a pályázattal kapcsolatban annyi hangzott el a Mol részéről, hogy a cég fenntartja a pályázat során tett ajánlatát a Lukoillal esetlegesen sikertelenül végződő tárgyalások esetére is.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet