BUX 140024.38 0,29 %
OTP 45940 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Molba nem kell szakmai befektető

A Molnak megvan a saját stratégiája, amelynek megvalósítása nem igényli szakmai befektető megjelenését - jelentette ki a Mol elnök-vezérigazgatója.

2003. szeptember 11. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Molnak megvan a saját stratégiája, ennek megvalósításához nincs szükség szakmai befektető bevonására - jelentette ki Hernádi Zsolt, a Mol elnök-vezérigazgatója a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara orosz-magyar tagozatának elnökségi ülése után a Bloomberg tudósítása szerint. A Mol első embere szerint a magyar olajtársaság megfelelő növekedést tud elérni szakmai befektető segítsége nélkül is.
A magyar kormány tulajdonában lévő részvénycsomagot nyilvános értékesítés keretében a Budapesti Értéktőzsdén, illetve külföldi tőzsdén fogják eladni - mondta, hozzátéve, hogy az értékesítési stratégia a magyar állam részéről tulajdonképpen 1996 óta eldöntött és a mai napig megfelelőnek bizonyult.
Az elnök-vezérigazgató szerint a Molnak átmenetileg különleges védelemre is szüksége van stratégiája megvalósításához, amit az alapszabály és a jelenlegi törvényi szabályozás biztosít is neki. Ez gyakorlatilag valószínűtlenné teszi egy szakmai befektető megjelenését, hiszen érvényben van a 10 százalékos szavazati korlát - ez várhatóan Magyarország EU-csatlakozását követően még öt évig érvényben lesz. Mindezekkel a kisrészvényeseket is védik, a végeredmény nekik is kedvező lesz - véli Hernádi. Mindaddig pedig bármely a jogszabályokat betartó befektetőnek lehetősége van a Mol-részvények vásárlására a tőzsdén.
Az elnök-vezérigazgató nyilvánvalóan mindezt válasznak szánta az orosz miniszterelnök által itt tartózkodásakor többször hangoztatott kijelentésekre, amelyek szerint az orosz befektetőknek biztosítani kell a Molba történő invesztálás jogát is. A tőzsdei vásárlás egy Jukosz vagy Lukoil számára - a 10 százalékos szavazati korlát esetén - nem feltétlenül vonzó lehetőség (bár az OMV személyében van példa szakmai befektető belépésére ezekkel a feltételekkel is). Mindazonáltal a magyar álláspont ebből a szemszögből egyértelmű, ezt erősítették meg Medgyessy Péter miniszterelnök korábbi szavai is. A Mol pénzügyi befektetőknek eladó, a menedzsmentet éppen most erősítette meg a közgyűlés a pozíciójában, szakmai befektető megjelenése nem várt meglepetés lenne a társaságban. A részvényesek a következő néhány évben tehát várhatóan a jelenlegi keretek között fektethetnek be az olajtársaság részvényeibe.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet