BUX 140024.38 0,29 %
OTP 45940 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább erősödik a Mol

2003. szeptember 9. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A hétfői rekordforgalomtól ugyan jóval elmaradó, de így is impozáns, 11 milliárd forintnál nagyobb forgalom mellett 41 pontos emelkedéssel zárta a tegnapi napot a Budapesti Értéktőzsde. A vezető papírok ellentétes irányba mozdultak, de a főszerepet tegnap is a Mol játszotta a parketten.
Az olajtársaság részvényei a hétfőinél jóval kisebb volumenben cseréltek gazdát - ami nem is csoda, hiszen tegnap már nem volt óriási sajátrészvény-átkötés -, forgalma mégis meghaladta a 4,6 milliárd forintot. A nagy érdeklődés egyértelműen a vételi oldalról jelentkezett, egészen a régen nem látott 6250 forintos szintig hajtva fel az olajrészvények árfolyamát, amihez képest csupán minimális csökkenés következett be a nap végére.
Az OTP befektetőinek már nem volt ilyen jó napjuk. A bankrészvények árfolyama több mint kétmilliárdos forgalom mellett 1,3 százalékkal csökkent. A Matáv ára viszont folytatta a Molhoz hasonló, noha szerényebb ütemű emelkedését, a távközlési részvény 925 forintos csúcs után 913 forinton zárt.
A gyógyszerrészvények közül 1,4 százalékos erősödésével az Egis szerepelt jobban, a 21 480 forinton záró Richter drágulása nem érte el az egy százalékot sem.
A kisebb papírok közül a Pannonplast és a Linamar áremelkedése volt figyelemre méltó. A Brau ára ugyanakkor tovább csökkent, igaz, az előző napinál már jóval mérsékeltebben. Szokatlanul nagy mértékben javult ezzel szemben a Graphisoft megítélése, a építészeti szoftvergyártó árfolyama több mint 4,3 százalékot erősödött.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet