A Mol tegnap az ING Bank közreműködésével összes, 4 millió 218 ezer 593 darab saját részvényét átkötötte a Budapesti Értéktőzsdén. A tőzsde tegnapi forgalmának több mint 85 százalékát adó tranzakció 6035 forintos áron született - adta hírül közleményében a társaság. Az átkötés indokát az olajtársaság nem közölte, de az vélhetően a gazdasági társaságokról szóló törvény rendelkezése miatt volt szükséges. Ez tiltja a saját részvények egy évnél további tartását, amit a tőzsdei társaságok általában hasonló módon oldanak meg, azaz ugyanazon a napon eladják és újra meg is veszik saját részvényeiket.
Az egyébként a parketten megszokott tranzakciót a Mol-részvények utóbbi időben bekövetkezett árfolyam-emelkedése teszi érdekessé. Az olajtársaság saját részvényei tavaly még 5120 forint körüli áron szerepeltek a cég mérlegében, igaz, akkor még több mint 5 millió darab volt belőlük. Időközben a Slovnaft-ügylet kapcsán a Mol 984 ezer papírt elcserélt a szlovák olajtársaság részvényeire, illetve munkavállalóinak is juttatott belőlük, így jött ki a gazdát cserélt mennyiség. Kis utánaszámolással kiderül, hogy a tegnap realizált árfolyamnyereség 3 milliárd 860 millió forint. Ez az összeg már a következő negyedéves eredmény alakulására is számottevő hatással bír, amit bizonyára pozitívan fogadnak majd a befektetők, még akkor is, ha csak egyszeri tételről van szó.
