A PKN Orlen hivatalosan is megerősítette azt a keddi sajtóértesülést, mely szerint közösen indulna a Mollal a Petrom privatizációs tenderén (NAPI Gazdaság, 2003. szeptember 4., 7-8. oldal). Krzystof Mikolajczyk, a lengyel olajtársaság szóvivője a PAP hírügynökségnek kijelentette, hogy igaz a közös indulás szándéka. A PKN Orlen részvényesei, úgy tűnik, nem fogadták különösebb örömmel a hírt, a részvény árfolyama tegnap a Bloomberg szerint 3,6 százalékkal, 24 zlotyra esett a varsói tőzsdén.
A közös induláshoz már csupán az eddig kevés lelkesedést mutató Mol hasonló szándéka hiányzik, ennek azonban mostanáig vajmi kevés jele van. A magyar olajcég csak a régió összes jelentős szereplőjével való folyamatos kommunikáció tényét ismeri el, ami nem jelent változást a korábbi nyilatkozatokhoz képest.
