BUX 140433.03 0,58 %
OTP 45900 -0,15 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Citigroupé lett a Mol-tranzakció

2003. augusztus 31. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Citigroup Global Markets Ltd. lett az a befektetési bank, amelyik az ÁPV Rt. által kiírt nyilvános, egyfordulós pályázaton elnyerte a vezető forgalmazó posztját az őszre tervezett Mol-részvényértékesítéshez. A második helyezett a Merrill Lynch International, a harmadik pedig a J.P. Morgan Securities lett. Az ÁPV Rt. - tíz év óta először - teljes átláthatóságot biztosítva közzétette az első három helyezett által elért eredményeket az értékelésnél alkalmazott pontrendszerben.
Ebből kiderül, hogy a nyertes befektetési bank elsősorban szakmai kvalitásaira és a benyújtott ajánlat minőségére tekintettel nyert.

Az ajánlatot adó és a vele közreműködő társaságok (a nyertes oldalán a Raiffeisen fog további segítséget nyújtani a hazai értékesítésben) mindenhol magasabb pontszámot kaptak a második és harmadik helyezettnél.
A minőségnek ugyanakkor ára is volt. A szakmai minősítéseket követően zárt borítékokban beadott, közjegyző jelenlétében felbontott díj- és költségajánlatok összehasonlításakor kiderült, hogy nem a nyertes pályázó adta be a legolcsóbb ajánlatot. Ez azonban csupán néhány pont mínuszt jelentett, ami nem volt elég az egyéb szempontok értékelésénél kapott pluszpontok jelentette előny elvesztéséhez. Így végül az első helyezett 94 ponttal nyert, tőle 7 ponttal lemaradva következett a második és még eggyel a harmadik helyezett.
A befektetési szolgáltató kiválasztásával újabb jelentős lépéssel került közelebb a várhatóan 50-90 milliárd forint bevétellel kecsegtető tranzakció megvalósulása. Az akció bizonyára jót tesz majd a négy éve (az OTP harmadik, 1999. októberi jegyzése óta) hasonló ügylet híján lassan kiszáradó magyar értékpapírpiacnak.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet