Élénk kereskedés és közel 100 pontos indexemelkedés jellemezte a tegnapi kereskedést a Budapesti Értéktőzsdén. A blue chipek többségének árfolyamát újabb magasságokba vivő hosszból egyedül a Mol részvénye maradt ki. A forgalom megközelítette a 12 milliárd forintot, ami egyértelműen a tőzsde jobb napjai közé sorolja a tegnapit. A kereskedés vezető részvénye most is az OTP volt, a legnagyobb magyar bank részvényei több mint 5 milliárd forintos értékben cseréltek gazdát, közel felét adva a napi forgalomnak. Az árfolyam alakulására sem lehetett panaszuk a részvényeseknek, közel 2 százalékos emelkedés után 2525 forinton zárt a papír.
Hasonló kereskedés jellemezte a Richter piacát, a gyógyszergyári részvényre a 20 ezer forintos határ felett is kötöttek üzleteket, a nap végére azonban némi visszaesés következett be. Javult az Egis megítélése is, bár csak kisebb mértékben. A Matáv emelkedése már nem haladta meg a szokásos napi ingadozás mértékét. Az utóbbi napokban dinamikusan erősödő Mol viszont tegnap kimaradt az általános hosszból, árfolyama közel egy százalékot csökkent az előző naphoz képest.
A kisebb részvények közül számottevően erősödött a Danubius és a Brau, utóbbi viszonylag nagy forgalom mellett. Erősödött az akvizíciós hírre a Synergon is, több mint 2 százalékkal. Vesztettek viszont értékükből az áramszolgáltatók, a Démász ára közel 1, az Elműé több mint másfél százalékkal csökkent. Jelentősen, közel 4 százalékkal süllyedt a Forrás Rt. törzsrészvényeinek árfolyama is. E cég osztalékelsőbbségi papírjai közel 13 százalékkal estek, de itt csupán egyetlen részvény cserélt gazdát.
