BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A PSZÁF előtt sztrájkol a K&H-ügyfél

2003. augusztus 26. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Éhségsztrájkba kezdett egy K&H Equities-ügyfél a PSZÁF épülete előtt - tudósított a Népszabadság. A férfi a felügyelet azon határozata ellen tiltakozik, amelyben megtiltotta a brókercégnek, hogy a saját számlás ügyletek és a határidős pozíciók zárása kivételével tőzsdei tranzakciókat folytasson. Az ügyfél ugyanis lombardhitelre vásárolt részvényeket, ám a korlátozás miatt sem a fedezetbe adott papírokhoz, sem pedig a hitelből vásárolt részvényekhez nem juthat hozzá, illetve azokat nem adhatja el. A sztrájkoló hullámpapír transzparensén azzal fenyegetőzik, hogy addig nem hagyja abba akcióját, amíg nem juthat pénzéhez.

Az ominózus, július 31-i keltezésű határozat arra hívja fel a K&H Értékpapírkereskedelmi Rt.-t, hogy augusztus végéig számoljon el, illetve egyeztessen ügyfeleivel, és annak eredményéről szeptember 10-ig készítsen jelentést a PSZÁF részére. A felügyelet a befektetők védelmében szeptember 30-ig felfüggesztette a brókercég befektetési szolgáltatási, kiegészítő befektetési szolgáltatási tevékenységét, csak saját tulajdonú eszközeinek kockázatmentes eszközbe történő befektetését, illetve ügyfelektől kapott transzfermegbízások és határidős pozíciók lezárására szóló megbízások teljesítését engedélyezte.

Mint a határozatból is kiderül, a PSZÁF megpróbálta csökkenteni a tőkeáttételes tranzakciók megtiltásából eredő kockázatokat (s engedélyezte a derivatív pozíciók zárását), ám figyelmét minden bizonnyal elkerülte a lombardhiteles konstrukció. A Népszabadság szerint már Szász Károly elnök is tárgyalt a befektetővel, így minden bizonnyal nemsokára megoldás születik az ügyben.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet