Egy nap kihagyás után csütörtökön tovább tombolt a bika a Budapesti Értéktőzsdén, az index 142 ponttal emelkedve megközelítette, sőt napközben el is érte a 8800 pontot. Az emelkedés jóval meghaladta az európai irányadó piacokon tapasztaltat. Továbbra is a blue chipeket vásárolták, a forgalom meghaladta a 11 milliárd forintot.
Ismét az OTP bizonyult a nap sztárjának a tőzsdén, a bankpapír 2503 forinton zárt, 3,8 százalékkal magasabban keddi értékénél, ráadásul megint csak óriási, 4,4 milliárdos forgalom mellett. A részvény kurzusa lényegében a gyorsjelentés megjelenése óta töretlenül menetel fölfelé, s az elmúlt egy héten 15 százalékkal drágult. A másik kedvenc a Richter volt, árfolyama a nap során átlépte a 20 ezer forintos határt (20 300 forint volt a napi maximuma), majd a 0,8 százalékos emelkedést jelentő 19 995 forinton végzett. A bányajáradékkal kapcsolatos kedvezőtlen bejelentés óta töretlenül emelkedik a Mol árfolyama, tegnap 5820 forintig jutott az olajpapír. A Matáv sem maradt ki a jóból, részvényei kétmilliárd forint értékben cseréltek gazdát, miközben árfolyamuk egy százalékkal, 840 forintra kúszott fel. A deramciclane-nal kapcsolatos bejelentés után csökkent az Egis árfolyama, a zárás csaknem kétszázalékos mínuszban találta. Komolyabb forgalmat még a Démász részvényeivel bonyolítottak, a leglikvidebb áramszolgáltató papírjáért a nap végén 11 250 forintot is megadtak. Javult az Antenna és a Zwack megítélése, míg a Linamar papírjára - minimális forgalom mellett - csak 1360 forinton született kötés.
