BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Másfélszeres veszteség a Stylnél

2003. augusztus 18. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Első ránézésre 3 százalékkal csökkent a szombathelyi Styl Rt. árbevétele az első félévben az előző év hasonló időszakához képest. Ebben azonban benne van az is, hogy 300 millió forint értékű készletfinanszírozási szerződést kötöttek, amely alapján az áru egy részét esetleg vissza kell majd vásárolni. Enélkül a visszaesés 18 százalékos, amelyen belül a kisebb súlyú belföldi árbevétel szerényen nőtt, a külföldi viszont csaknem negyedével zuhant. Eközben az adózott veszteség 49 százalékkal, 152 millió forintról 227 millió forintra emelkedett (túlnyomórészt az üzemi tevékenység eredményessége romlott).
A gyorsjelentés mindezt a textilruházati iparág általános recessziójával, a rendelésállomány csökkenésével magyarázza, miközben a költségek nem estek vissza eléggé. Ugyanakkor a cég az idén racionalizálási programot folytat, amelynek hatása szerinte 2004-ben jelentkezik. A programban nagy szerepe lehet a leépítéseknek, hiszen a félév során 1663-ról 1446-ra csökkent a létszám, majd július végén újabb 250 fő elbocsátását jelentették be.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet