Az áramszolgáltatók közül egyedüliként az Émász volt kénytelen veszteségről beszámolni féléves gyorsjelentésében. A villamos energia áremelése miatt az árrés ugyan 530 millió forinttal nőtt, de mintegy másfél milliárd forintos értékvesztést volt kénytelen elszámolni a cég néhány ipari fogyasztó fizetési nehézsége következtében. A villamos energia értékesítésének az előző évhez képest 12 százalékos csökkenése a háztartási és az alapdíjas fogyasztóktól befolyó bevétel növekedése ellenére következett be. Az árampiac megnyitásának hatására több nagyfogyasztó is kilépett a liberalizált energiapiacra, ezen túlmenően az egyik acélipari nagyfogyasztó ellen felszámolási eljárást indítottak. Az eredmény így végül 322 millió forint veszteségbe csapott át a bázisidőszaki 860 milliós plusz után.
