Az áramszolgáltatók közül a nagyobbik RWE-cég, az Elmű jó eredménytermelő képességével emelkedik ki. A mostani félév mintegy 3 milliárd forintos javulás után 8,62 milliárd forint adózás előtti profitot hozott. Az értékesítés nettó árbevétele tízmilliárd forinttal 88,4 milliárdra nőtt. Akárcsak a többi áramcég, az áramdíj emelése miatt itt is számottevően nőtt az árrés. Az Elmű eredménye mintegy 55 százalékkal emelkedett a tavalyi év hasonló időszakához viszonyítva, még a cég által az év végére időzített adólevonás után is igen szép, akár a 2000 forintos szintet is elérő osztalékkilátásokkal kecsegtetve a részvényeseket.
