BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Másfélszeresére nőtt az Elmű eredménye

2003. augusztus 14. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az áramszolgáltatók közül a nagyobbik RWE-cég, az Elmű jó eredménytermelő képességével emelkedik ki. A mostani félév mintegy 3 milliárd forintos javulás után 8,62 milliárd forint adózás előtti profitot hozott. Az értékesítés nettó árbevétele tízmilliárd forinttal 88,4 milliárdra nőtt. Akárcsak a többi áramcég, az áramdíj emelése miatt itt is számottevően nőtt az árrés. Az Elmű eredménye mintegy 55 százalékkal emelkedett a tavalyi év hasonló időszakához viszonyítva, még a cég által az év végére időzített adólevonás után is igen szép, akár a 2000 forintos szintet is elérő osztalékkilátásokkal kecsegtetve a részvényeseket.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet