Csütörtök délután az eurót a bankközi devizapiacon másfél-két forinttal drágábban jegyezték a szerdainál, 260,80-260,90 forinton. A forintgyengülést elsősorban az infláció növekedésével kapcsolatos félelmekkel magyarázzák. Az egyik fontos, az állampapírpiacra és a devizapiacra egyaránt jelentős hatással levő mutató, a külföldiek által birtokolt állampapírok állománya ugyanakkor - a legfrissebb, augusztus 12-i adat szerint - nem csökkent az utóbbi két héten, sőt, mintegy 20 milliárd forinttal növekedett is. Tegnap ugyanakkor már élénkülő állampapír-eladási kedvről érkeztek hírek. A dollár a nemzetközi folyamatoknak megfelelően itthon is emelkedett, 231,20-231,50 forinton jegyezték, bő egy forinttal magasabban, mint egy nappal korábban.
A 12 hónapos futamidejű diszkontkincstárjegyek aukcióján az átlaghozam 9,1 százalék volt (a nemzetközi számítási szabályok alapján), 67 milliárd forintnyi ajánlatból 35 milliárdnyit fogadtak el. Az árverés nyomán az ugyanolyan futamidejű másodpiaci referenciahozam 8 bázisponttal, 9,04 százalékra emelkedett. Az ennél hosszabb futamidejű referenciahozamok is 6-8 bázisponttal magasabbra hágtak, alátámasztva a piacon uralkodó hangulatról szóló híreket. Csak a 3 és 6 hónapos mutatók stagnáltak.
A bankközi forintpiacon az egynapos kamatok tovább, 9 százalék környékéről 9,30-9,50 százalékra nőttek. A Budapesti Árutőzsde devizapiacán csak euróra volt némi forgalom, ennek árai 1,5-2,5 forinttal emelkedtek. A dollár legtöbb határideje egy forint körüli mértékben ment fel.
