Alapvetően kellemes hangulatot okoztak a gyorsjelentések a Budapesti Értéktőzsdén, legalábbis ez következik a BUX 1,7 százalékos emelkedéséből és a magas, 11 milliárd forint feletti forgalomból. A piac azonban szelektált: legalábbis nagy átlagban a kellemes meglepetést okozó cégek papírjait kapta fel. Az indexet egyértelműen nagyrészt az OTP mozgatta, amely egymaga több mint 6 milliárd forint értékben forgott (ebben feltehetőleg egy vagy pár kiemelkedően nagy kötés is benne volt). Az árfolyam közel négy százalékkal, 2339 forintig emelkedett.
A nagyok közül a Richter volt a második legkedveltebb, 1,85 milliárdos forgalom mellett 3,5 százalékkal, 18 995 forintra drágult, de a nap közepén a 19 100 forint környékét is megjárta. A nem túl rózsás Mol-eredmény ellenére az olajtársaság papírja is a nyertesek között volt. Már az első órában 6600 környékére emelkedett, és azt stabilan tartotta is. A nap végi mérleg egyszázalékos erősödést és 5635 forintos záróárat mutat. A Matáv a nap első felét eléggé mélyen a 800 forintos vonal alatt töltötte, majd a délutánt e felett, végül pontosan itt állapodott meg, ami egyszázalékos gyengülést jelent.
A közepes és kisebb cégek közül is jó néhány piacát megmozgatta a jelentés. A nagyobb nyertesek között volt például a várt eredmény másfélszeresét produkáló Graphisoft, az Antenna, a BorsodChem, a Linamar, az Elmű. Viszonylag nagyot esett a Brau, az Econet, a Danubius, a NABI és a Rába. A kárpótlási jegy éves mélypontja körül tanyázik.
