BUX 139490.49 -0,1 %
OTP 45540 -0,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szűkszavú jelentés az Édásztól

2003. augusztus 13. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Meglepően nagyarányú eredményjavulásról adott számot az Észak-dunántúli Áramszolgáltató Rt. (Édász) gyorsjelentése, amely azonban minden más tekintetben minimális információt közöl csupán. Így nem nagyon lehet megtudni, minek is köszönhető a 22 százalékos adózás előtti eredményjavulás az anyavállalatnál (csak nem konszolidált számokat közöltek), ami mindenképpen impozáns, különösen, ha összevetjük a gyorsjelentését már közzétett Démásszal, ahol az 5 százalékot sem érte el az eredmény javulása.
A tavalyi féléves jelentés közzétételekor még bőbeszédűbbnek tűnő áramszolgáltató akkor a többi áramcéghez képest kisebb dinamikával javított az eredményén és - az ilyen vállalkozások profitját legjobban meghatározó - hálózati veszteségén (akkor ez még nőtt is). Az idei év első felében talán ezen a területen lehetett némi javulás, ami a 11 százalékos árbevétel-növekedés mellett 35 százalékos javulást okozott az üzemi eredményben. Ezen már csak rontott a csökkenő pénzügyi nyereség, így jött ki az adózás előtti eredmény kisebb változása. A társaság féléves részvényenkénti eredménye így megközelíti a 700 forintot. Figyelembe véve a augusztus 1-jei áramáremeléssel bekövetkező pozíciójavulást - ami a Démásznál plusz 300 milliós árrést hoz - ez jó kilátásokat jelent az egész éves EPS-re (nem irreális az 1400 forint részvényenként) nézve.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet