- Tegnap bejelentették, hogy ön és tulajdonostársa, Kerék Csaba 8,2-8,2 százalékos közvetett részesedéssel rendelkezik a Pannonplastban. Hogy jött ki ez a szám?
- A bejelentést a PSZÁF kérésére tettük. Kerék Csabával fele-fele arányban a Britton 74 százalékát birtokoljuk. Ugyan a Britton csak valamivel több, mint 11 százalékos részesedéssel rendelkezik a Pannonplastban, ám a tulajdonunkban nem álló Pevdi Kft. befolyásának ideszámítását írta elő egy PSZÁF-határozat. Az így megnövelt befolyásból jött ki a 8,2-8,2 százalék.
- Változott-e a Britton Pannplasttal kapcsolatos stratégiája? Az elmúlt hetek eladásai után tervez-e további részvényértékesítést?
- Igazából tartjuk a papírokat, meglátjuk, szeptember-októberben hogy alakulnak a tulajdonosi, illetve a cégjogi kérdések, valamint, hogy a társaság működési számai javulnak-e.
Ha ősszel lesz közgyűlés - valószínűleg lesz -, akkor tudjuk majd eldönteni, hogy hogyan tovább.
- Elképzelhető, hogy kiszállnak a Pannonplastból?
- Ez főleg a cég teljesítményétől függ. Ha romlik a helyzete, akkor nem valószínű, hogy jó árat lehetne kapni érte.
- Milyen a viszonyuk a másik nagytulajdonossal, Karsai Bélával?
- A vele való viszony nem változott első találkozásunk óta. Egyértelműen versenytársként kezeljük. Ő a tulajdonosa a Pannonplast egyik legkomolyabb konkurenciájának, míg nekünk nincs más műanyagipari érdekeltségünk.
- Változott-e a menedzsmenttel való, kezdetben elég hűvös viszony?
- A menedzsment az áprilisi közgyűlés után nagyrészt megújult, ám még nem volt alkalma bizonyítani. Elég nagy változtatások voltak, a felső vezetők közül ketten mentek el, de az alsóbb vezetői, gyárvezetői szinten is jelentős mozgás volt. Most kíváncsiak vagyunk az eredményre. Természetesen nem segített a cégnek a „KH-fesztivál”. Valószínűleg csak őszre dől el, hogy az új gárda hogyan teljesít.
- Milyen viszonyuk a volt elnök vezérigazgató-asszonnyal, Fehér Erzsébettel?
- Az igazgatóság elnöki posztját változatlanul betöltő Fehér Erzsébettel nagyon jó viszonyt ápolunk. Ő is az első pillanattól markáns álláspontot képvisel a velünk való együttműködésben, mi is, és ezen nem változtattak a közelmúlt eseményei. Természetesen más helyzetet teremtett a Pannonplastnál mindenki számára, hogy több, mint 20 év után már nem ő a vezérigazgató, ezt mindannyiunknak szokni kell még.
- A Britton tervei között korábban más akvizíciók is szerepeltek.
- Valóban voltak informatikai elképzeléseink, konkrét cégekkel is tárgyaltunk, ám ezek a projektek most állnak, ami jórészt a Pannonplast-üggyel hozható összefüggésbe. Nem is a pénzügyi részével, sokkal inkább, hogy a Pannonplast vezetése akkora energiát követel, hogy másra nem marad időnk. A Pannonplaston kívül inkább az ingatlanüzletre koncntrálunk, év végén adjuk át a visegrádi thermál szállót.
- Hogyan érintette a Brittont pénzügyileg a K&H-ügy?
- Nekünk nem volt pozíciónk a K&H Equitiesnél, nem tartozunk a károsultak, sőt egyáltalán az ügyfelek közé, hitelünk sem volt, számlavezetésen és kisebb ügyeken kívül nem volt kapcsolatunk a bankkal sem. Két-három évre visszanyúló kapcsolatunk alapvetően befektetési tevékenységünkhöz köthető.
- Okozott e valamilyen változást az üzleti stratégiában a Pannonplast körül kirobbant, ám mára már K&H-botránynak nevezett eseménysorozat?
- Ezt szeptember-októberben fogjuk jobban látni, addigra derülnek ki a tényleges károk. A legkritikusabb kérdés a Pannonplast sorsa. A döntés akár részesedésünk növelését is jelentheti, nyitottak vagyunk minden irányban.
