A PSZÁF egy tavaszi, csaknem két évet felölelő helyszíni ellenőrzés nyomán felszólította az Erste Alapkezelő Rt.-t a jogszabályok betartására. Megállapította ugyanis, hogy az év elején két napon egyes Matáv-részvényeket és állampapírokat (összesen 50-60 millió forint értékben) az egyik alap számlája helyett az Erste Bank Befektetési Rt. számláján tartottak nyilván. Kifogásolta a felügyelet azt is, hogy az alapkezelő a nyugdíjpénztári vagyonkezelés során túllépte a jelzáloglevél-vásárlására engedélyezett limitet. Harmadszor pedig - egyébként egy készülő ügyfélállomány-átvétel kapcsán -, hogy belenézhetett a csoport brókercégének nyilvántartásába.
Az alapkezelő büntetést nem kapott, amint a határozat indoklásából kiderül, az esetet a felügyelet nem tartotta veszélyesnek vagy súlyosnak. Az alapok letétkezelő bankja, az Erste Bank viszont, amelynek a szabálytalan műveleteket meg kellett volna tagadnia, félmillió forintot kell fizessen. Nála a PSZÁF azt is figyelembe vette, hogy már kapott hasonló elmarasztalást egy másik alapcsalád letétkezelése kapcsán.
