BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Túlbecsülték a Démász profitját

A vártnál kissé gyengébb lett a Démász első féléves eredménye, a társaság célja továbbra is a profit reálértékének megőrzése.

2003. augusztus 7. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A híradóból értesültünk az augusztusi áremelésről - jelentette ki Lehóczki Gábor a Démász Rt. pénzügyi igazgatója tegnap a társaság gyorsjelentése kapcsán. A pénzügyi igazgató mindazonáltal korrektnek és szakmailag megalapozottnak nevezte az augusztus 1-től életbe lépett áramáremelést. Ez a Démásznak az év hátralevő részében mintegy 300 millió forint árrésnövekedést jelent, ami azonban - elmondása szerint - nem fog tükröződni a társaság eredményében. A cég ugyanis - javítandó a szolgáltatás minőségét - az összeget teljes egészében előrehozott karbantartási munkákra költi el.
Az árbevételét és üzemi eredményét tekintve kiváló, profitját nézve viszont a - talán kissé túlzottan optimista - eredményvárakozásoktól (2235 millió forint) elmaradó, 2173 millió forintos féléves adózott nyereségről számolt be az áramszolgáltató tegnap. Az eredménynövekedés dinamikájának fékeződését Lehóczki azzal magyarázta, hogy a legnagyobb - a cég várakozásait is felülmúló - eladásnövekedés a lakossági, illetve a nem feljogosított ipari fogyasztói szegmensben következett be. Itt a legmagasabb a hálózati veszteség, s ez meg is látszik a Démász 10,03 százalékos hálózati veszteségarányán, ami jelentős növekedés az előző év hasonló időszakának 9,5 százalékos értékéhez viszonyítva. A lakossági fogyasztás növekedésében jelentős szerepet játszott a május közepétől bekövetkező meleg, amely megnövelte a lakosság klíma- és öntözőberendezések használatát. Lehóczki Gábor a januártól várható, csak a lakosságot érintő áfanövekedés miatt nem tart a most dinamikusan, a negyedéveket összehasonlítva 5 százalékot meghaladó mértékben növekvő lakossági fogyasztás visszaesésétől.
A feljogosított fogyasztók körében viszont - régi nagy ügyfele, a Mol kiesésével - veszteséget szenvedett el a Démász. Ettől azonban csupán forgalma csökkent, a minimális árrés miatt eredményét nem befolyásolja számottevően az olajcég E.ON-hoz pártolása. A Démász kereskedőcége, a D-Energia Kft. ugyanakkor három új ügyfelet szerzett a társaságnak.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet