BUX 139987.90 0,26 %
OTP 45960 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Erősödött az OTP

2003. augusztus 5. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A gyorsjelentésdömping közeledtével kivárás tapasztalható a BÉT részvénypiacán. A hétfői 0,4 százalékos csökkenés után tegnap 0,8 százalékkal emelkedett a BUX, záróértéke 8256 pont lett. A vezető részvények közül az OTP szerepelt a legjobban. A forgalom kissé emelkedett, 3,8 milliárd forintot tett ki.
A blue chipek közül az elemzők az OTP-től számítanak a legjobb féléves eredményre, talán ennek is köszönhető a bankpapír erősödése. A részvény a nap folyamán folyamatosan araszolt felfelé, és végül másfél százalékos emelkedéssel, 2215 forinton zárt. Javítani tudott a Matáv is, a távközlési papír öt forinttal magasabban, 837 forinton zárta a napot.
A Mol 5700 forint fölött is forgott, a zárás előtt nem sokkal azonban 5650 forintra esett, és csak az utolsó percekben drágult ismét a 40 forintos emelkedést jelentő 5690 forintra. A Richter már a kereskedés elején 18 100 forintra ugrott, majd a nem túl likvid piacon 18 000 forint körül hullámzott az árfolyama, s végül itt is zárt. Az Egis eközben továbbra is tartja 7400 forintos árszintjét.
A középmezőnyben nem sok minden történt; kissé gyengült az Antenna és a BorsodChem, két százalékkal süllyedt a Graphisoft jegyzése. A Démász elvesztette hétfői nyereségét, a leglikvidebb áramszolgáltató papírjára 10 845 forinton született az utolsó kötés. A jó gyorsjelentéssel előrukkoló Inter-Európa Bank papírja három százalékkal erősödött, igaz, minimális forgalom mellett. A kárpótlási jegyre jellemzően 700 forinton kötöttek üzleteket.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet