Lényegében senki sem számított arra, hogy a monetáris tanács hozzányúl a jegybanki kamatokhoz, így azután meglepetés sem ért senkit. A bankközi devizapiacon a forint délután 6,70 százalék körül állt, 45 bázisponttal erősebb volt pénteki értékénél. Az eurót 263,30-263,60 forinton jegyezték, 1,20-1,30 forinttal olcsóbban a múlt hét végénél. A forinterősödést azzal magyarázzák, hogy a júliusi államháztartási hiány kedvező képet mutatott. A dollár ezúttal Budapesten is gyengült, közel 4 forinttal, 232,80-232,90 forintig.
A másodlagos állampapírpiacon pár napos szerény emelkedés után most inkább a hozamcsökkenés volt a jellemző. A legtöbb referenciahozam 3-8 bázisponttal mérséklődött, a 10 éves mutató ennél is jobban, 11 ponttal. Kivétel volt az egyéves futamidő, ahol 3 pontos emelkedést jelentettek. A külföldiek kezében levő állampapírok állománya júliusban lényegében trend nélkül ingadozott többnyire a 2100-2180 milliárd forint közötti sávban, és egyszer sem érte el az eddigi rekordot, a június elején beállított, kissé 2200 milliárd forint feletti szintet.
A bankközi forintpiacon az overnight kamat mintegy 20 bázisponttal, évi 8,90-9,20 százalékra csökkent, a tomnext kamatok viszont maradtak magasan, 9,50-9,60 százalékon. A Budapesti Árutőzsde határidős devizapiacán továbbra is szerény volt a forgalom, a dollárhatáridők üzletek nélkül 1-2 forinttal gyengültek. Az euró augusztusra és szeptemberre gyengült 1,29 és 1,50 forinttal.
