A BÉT-en a júliusi, 6,5 milliárdos átlagos napi forgalom után tegnap mindössze kétmilliárd forint értékben kereskedtek a brókerek. A BUX reggel rövid időre 8184 pontra süllyedt, majd gyorsan korrigált és a nap nagy részét a pozitív tartományban töltötte. Zárásra azonban ismét visszaesett, és 0,37 százalékos gyengüléssel, 8191 ponton fejezte be a kereskedést. A BUX decemberi lejárata 47 ponttal, 8220-ra csökkent.
A blue chipek közül csak a Matáv erősödött, igaz, a növekmény jelképes, mindössze egy forintos volt. A Mol árfolyama a pénteki gyengülést folytatva további 1,3 százalékkal esett, a nap végén már csak 5650 forintot adtak érte. Az OTP papírjai 0,2 százalékkal értékelődtek le. Míg a Mol és az OTP forgalma 400-500 millió forint között volt, Richter-részvényre alig született kötés, mindössze tízezer papír cserélt gazdát. A nagyobbik gyógyszerrészvény árfolyama fél százalékkal süllyedt, hasonlóképpen szektortársához, az Egishez, amely így 7400 foirnton végzett.
Kisebb élénkülés volt tapasztalható az áramszolgáltatók piacán, az Émász kivételével mindegyikük 100-700 forint közötti emelkedéssel zárta a napot. A BorsodChem ezúttal 500 forintot erősödött, a Brau újra 17 000 forinton forgott. Az Antenna-részvények árfolyama minimális forgalom mellett 15 forinttal emelkedett. Újra 700 forint fölötti árszinten kereskedtek a kárpótlási jeggyel, a forgalom alig haladta meg az ezer darabot.
