BUX 139987.90 0,26 %
OTP 45960 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Visszaesett az Antenna

2003. augusztus 3. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Csendesen zárult a hét a BÉT részvénypiacán. Az index már a kereskedés elején 8220 pontra esett és innen nem is nagyon mozdult el zárásig. A BUX végül 66 pontos csökkenéssel, 8222 ponton fejezte be a kereskedést. A forgalom viszonylag alacsony volt, 5,5 milliárd forintot tett ki.
A Mol másfél százalékkal, 5700 forintra csúszott vissza - némi gyengülés persze nem is meglepő, miután a részvény az utóbbi egy hónapban az 5000 forintos szintről szinte folyamatosan emelkedett. Megpihent a Matáv is: a távközlési részvény 831 forinton zárt, öt forinttal alacsonyabban csütörtöki árfolyamánál. Az OTP fél százalékot vesztett értékéből és továbbra is 2200 forint alatt áll. A gyorsjelentését a múlt héten közzétevő Richter papírjai egy százalékkal, 18 ezer forintra süllyedtek. Ezzel párhuzamosan az Egis 125 forinttal esett, a nehezebb pillanatokban 7400 forint alatt is megváltak tőle a befektetők.
Visszaesett az Antenna, a privatizációval kapcsolatos hírek hatására a múlt héten 2500 forintra dráguló papírért a pénteki zárásban már csak 2380 forintot adtak. Két százalékkal gyengült a Synergon, míg a Graphisoft tovább közelített az ezerforintos szinthez, zárásban már 975 forintot adtak érte. Viszonylag nagy, százezer darabos forgalom mellett 70 forintra gyengült az econet papírja.
A BorsodChem 15 ezer forinton álldogál, a Brau árfolyama alacsony forgalom mellett 16 800 forintra süllyedt. A Zalakerámia továbbra is tartja 2000 forint feletti árszintjét.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet