BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pillér I.-hozam: 4,2 százalék fél évre

2003. augusztus 3. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A zárt végű Pillér I. ingatlanalap augusztus 15-től esedékes hozamfizetése a névértékre vetítve 4,2 százalék lesz - tette közzé a konstrukciót kezelő Prudent Invest Rt. A fél évre értendő adat éves szinten nem marad el lényegesen a banki kamatoktól vagy az állampapírhozamoktól - legalábbis a december végi állapothoz képest -, ám tény, hogy ez az eddigi második legalacsonyabb szám az alap történetében. (Csak az 1994. első félévi hozam volt ennél is kisebb, nulla, pontosabban olyan alacsony, hogy nem volt érdemes kifizetni, és a következő félévihez csapták. Ez akkor nagyban hozzájárulhatott ahhoz a persorozathoz, amelyet egy kisbefektetői csoport indított.)
Az alap az utóbbi években már az inflációval és a kamatokkal versenyképes hozamokat fizetett, februárban (szintén fél évre) 6 százalékot, egy éve pedig 4,7-et. Eddigi legmagasabb kifizetése 1997 februárjában 8,8 százalék volt.
Az alapkezelő egyúttal ismét bejelentette azt is, hogy a Pillér I. futamidejét „a kezelési szabályzat alapján további egy évvel, 2004. december 31-ig” meghosszabbítják (NAPI Gazdaság, 2003. június 23., 8. oldal). A Pillér I. és a már lejárt, július közepétől kifizetett Pillér II. kezelési szabályzatai egyaránt tartalmaztak kétszer egy év halasztási lehetőséget, amit a Pillér II. teljes mértékben ki is használt.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet