BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Változtak a Raiffeisen szabályzatai

2003. július 28. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A PSZÁF engedélyével átírták a Raiffeisen-alapcsalád kezelési szabályzatát. Elsősorban a bankcsoport jelenleg legnagyobb konstrukciójánál, a Raiffeisen Ingatlan Alapnál voltak lényeges változások, az egyik a befektetők által fizetendő visszaváltási jutalék - tudtuk meg a Raiffeisen Alapkezelőtől. Az új rendszerben a július 23-tól vásárolt befektetési jegyeknél az egy éven belüli visszaváltásokat - a hosszú távú megtakarítások ösztönzése érdekében - 2 százalékos díj terheli, az egy év felett megtartott befektetés visszaváltása viszont már ingyenes lesz. (A korábbi szabályzat hasonló, de ennél bonyolultabb, többlépcsős díjrendszert alkalmazott.)
Jövő év elején, a tavaly október eleji indulástól számított másfél hónap leteltével megváltozik az alap sikerdíja is. Az első másfél évben ugyanis az anyabank tőkegaranciát vállalt, ennek ellenértékeként viszont az évi 15 százalék feletti hozamot - negyedévenkénti elszámolással - megtarthatja. (NAPI Gazdaság, 2002. szeptember 25., 9. oldal.) Az új rendszer szerint eme másfél év elteltével is ki fogják számolni ugyan a díjat, de azt nem a bank kapja majd, hanem az alapban levő ingatlanok felújítására teszik félre. Fix évi 15 százalék helyett pedig negyedévente újra megállapítják, hogy milyen szint feletti részről legyen szó.
Egy sor kisebb technikai módosításon túl lényegesebb változás még a Raiffeisen Részvény Alap kezelési szabályzatában volt, ahol áttértek a részvényportfólió tőzsdei átlagáron való értékeléséről a záróárasra. (A korábbi - már nem hatályos - befektetési alapokról szóló törvény még egységesen átlagáras értékelést írt elő.)

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet