BUX 139893.91 0,19 %
OTP 45880 -0,2 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az EBRD-től vett fel hitelt a Mol

Százötvenmillió euró összegű hitelszerződést írt alá a Mol az EBRD-vel környezetvédelmi célú beruházások finanszírozására. A részvény árfolyama tegnap 5500 forint fölé emelkedett, miután az ING 8000 forint fölötti célár mellett erős vételre tette a papírt.

2003. július 28. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Mol Rt. tegnap 150 millió euró összegű hitel felvételéről írt alá megállapodást az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bankkal. A hitelmegállapodás a társaság 750 millió eurós finanszírozási csomagjának második része. Míg a június végén bejelentett - nemzetközi bankszindikátus által biztosított - 600 millió eurós hitel általános vállalatfinanszírozási célokat szolgál, addig az EBRD által nyújtott kölcsön a tervezett környezetvédelmi célú beruházások forrását biztosítja. Az EBRD-hitel 7 éves futamidejű, feltételeiről a Mol csak annyit közölt, hogy azok hasonlóak az előbbi hiteléhez. A korábbi, június 27-én kötött megállapodás a lejárat végén egy összegben törlesztendő, kamata Euribor plusz 47,5-65 bázispont, a felár nagysága a megadott sávon belül a társaság eladósodottságától függ. A két ügylet jól példázza a bankok támogatását a Mol kelet-közép-európai vezető szerepet megcélzó stratégiája és környezetvédelmi elkötelezettsége iránt - mondta a megállapodásokat értékelve Michel-Marc Delcommune, a Mol pénzügyi igazgatója. A hitelmegállapodás vélhetően nem lesz jelentős hatással a Mol árfolyamára, ám nem mondható el ugyanez az ING tegnap megjelent elemzéséről.
A Concorde és az Erste optimista ajánlásait is túlszárnyalva az ING bank elemzője, Várkonyi Gergely a Mol-részvényre adott ajánlását erős vételre javította, a részvény reális értéke pedig számításai szerint 8200 forint. Érdekesség, hogy korábban Várkonyit tavalyi teljesítménye alapján az Institutional Investor brit szaklap - elemzőtársával, Vilics Ildikóval együtt - a legjobb magyar papírokkal foglalkozó elemzőnek választotta. A februári felmérésben megkérdezett amerikai és európai intézményi befektetők egyike az elemzőcsapat erényeként emelte ki az óvatos részvényértékelést és a jól eltalált ajánlásokat (NAPI Gazdaság, 2003. február 28., 11-12. oldal).
A Mol részvénye idén egyelőre nem sok nyereséget hozott a befektetőknek. A papír az évet 5300 forinton kezdte, szűk két hónap stabilitás után március elején 4735 forintig esett, ez jelentette az idei mélypontot. Áprilisban határozott emelkedés következett, ami május közepére már 5900 forintos árfolyamot eredményezett. Innen azonban ismét lefelé vette az irányt, s július 1-jén ismét 5000 forint alatt is forgott. A július - eddig - az emelkedés hónapja volt, a múlt hét második felét már 5400 forint felett töltötte a részvény, tegnap pedig 5585 forintos napi maximum után 5550 forinton zárt.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet