Immár a cégbíróság is bejegyezte, és ezzel visszamenőlegesen is hatályossá vált a kisebbik RWE-áramcég, az Émász tulajdonosváltozása. Idén áprilisban a társaság – valamivel a másik RWE-áramszolgáltató, az Elmű tulajdonosváltozását követően – már bejelentette a tulajdonosváltozás tényét. Az áramszolgáltató 54,26 százalékos többségi irányítást biztosító részvénycsomagja, amely addig az RWE Plus AG kezében volt, most az RWE Plus Beteiligungsgesellschaft Zentrale mbH portfóliókezelő társaság tulajdonába került. Az új tulajdonos is az RWE 100 százalékos leányvállalata, az ügyletet az RWE-nél lezajlott szervezeti változások indokolták.
A cégbírósági bejegyzésből kiderül ugyanakkor, hogy az Émász – áprilisi bejelentése ellenére – a társaságnál bekövetkezett többségi irányítást biztosító tulajdonos-, illetve befolyásváltozás valójában tavaly novemberben következett be. A cégbírósági bejegyzés visszamenőleges hatálya ugyanis 2002. november 19-től érvényes, ami legalábbis kérdésessé teszi, hogy a társaság vajon nem késett-e el némileg az ilyenkor 30 napon belül kötelező bejelentéssel.
