A Buda-Cash Brókerház Rt. múlt heti rendkívüli közgyűlése ellenszavazat nélkül megszavazta, hogy a társaság 2003-ra minimum 300 millió, maximum egymilliárd forint értékben alárendeltkölcsöntőke-kötvényt bocsásson ki. A kibocsátás teljes lebonyolítására felhatalmazást kapott az igazgatóság. Amint a brókercég illetékesétől megtudtuk, a kibocsátás, feltőkésítés célja, hogy a Buda-Cash befektetési társasággá válhasson.
A társaság szavatoló- és saját tőkéje jelenleg egyaránt valamivel egymilliárd forint feletti (tavaly év végén 1,01 milliárd forint volt). A szélesebb jogkörrel rendelkező befektetési táraságok számára előírt egymilliárdos határt tehát eléri, de - amint a cégnél elmondták - egy-egy rosszabb, veszteséges hónap esetleg ez alá csökkentheti a tőkét, amit nem szeretnének megkockáztatni. A zártkörű kötvénykibocsátás összértéke valószínűleg 300 millió forint lesz majd, ez ugyanis már elegendőnek látszik, de nyitva hagyták egy nagyobb emelés lehetőségét is. (A legalább 5 év futamidejű alárendelt kölcsöntőke-kötvények lényege, hogy egy esetleges csőd esetén tulajdonosaik csak a többi hitelező után számíthatnak követelésük megtérülésére. Cserébe viszont a papírokból befolyó összeg - a tőkeemeléshez hasonlóan - beleszámít a szavatolótőkébe.)
A Buda-Cash első féléves eredményét a cégnél kicsivel nullszaldó fölöttire becsülik. A befektetési társasággá válást egyelőre nem kérelmezte a PSZÁF-nál, de szándékában áll. A társaság jelentősebb fejlesztéseket a közeljövőben nem tervez, a „konszolidáció évét éli”, fiókhálózatának, ügyfélkörének, piaci részesedésének megtartására törekszik. Az első félévben a társaság a tőzsdei részvényszekcióban a 6. helyet érte el, tavaly - még az Eastbrokersszel kötött megállapodás előtt - a 8.-on végzett. Vezette viszont a mezőnyt a határidős BUX-piacon, mindkét említett időszakban.
