A Raiffeisen Értékpapír Rt. július 17-én rendkívüli közgyűlést tartott, amelyen az igazgatóság tagjává választották Bokros Lajost és Veczel Zoltánt. Megválasztásuk a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének engedélyével válik majd érvényessé. Mint a brókercég bejelentéséből kiderül, az egykori Budapest Bank-vezető, pénzügyminiszter, tőzsdeelnök és jelenlegi IMF-szakértő Bokros Lajost az igazgatóság elnöki posztjára szánják.
A közgyűlés döntött arról is, hogy módosítja a cég alapító okiratát, mégpedig úgy, hogy törli annak egyik pontját, amely a belső ellenőrzés függetlenségét erősítette. A törölt pont szerint „a felügyelőbizottság előzetes egyetértése szükséges a belső ellenőrzési szervezet vezetői és alkalmazottai munkaviszonyának létesítésével, megszüntetésével kapcsolatos döntések meghozatalához, valamint díjazásuk megállapításához”.
Ez a lazítás a jelenlegi, brókerbotránytól terhelt közhangulatban némileg meglepő, ugyanakkor a változtatást valószínűleg még korábban határozhatták el és készítették elő, hiszen a közgyűlést július 3-án hirdették meg.
A Raiffeisen Értékpapír élete az utóbbi körülbelül egy évben meglehetősen mozgalmas volt. A társaság sorozatban tartott rendkívüli közgyűléseket, novemberben távozott két magyar vezető (Radnóty Zoltán vezérigazgató és Reményi Zoltán vezérigazgató-helyettes), majd december elején két külföldi igazgatósági tag. Alig tíz napra rá újabb közgyűlésen részben szentesítették a korábbi személyi változásokat és felemelték 500 millió forinttal a cég alaptőkéjét. Tavasszal lemondott az egyik ősszel kinevezett vezető, Pleschinger Gyula is, az ügyvezetési feladatok ellátásával pedig Nagy Gábort, a társaság vezérigazgatóját bízták meg. Időközben változások voltak a cég üzletkötőinek névsorában is. A társaság tavaly egyébként 105 millió forint veszteséget termelt.
