ä NAPI Gazdaság
Az OTP Ingatlan Alap júniusi havi jelentése szerint újabb exkluzív lakóépületet vásárolt a II. kerületi Bimbó úton. A szerzeményt 280,6 millió forinton tartják nyilván és a hó végén az alap tőkéjének 2,2 százalékát tette ki. Ez a tranzakció és az 579 millió forint értékű májusi irodaház-beszerzés (III. kerület, Tímár utca) ellenére június végén az alapban az ingatlanok aránya csak 36,3 százalék volt.
Az ingatlanalap-kezelők továbbra is versenyt futnak a beáramló tőkével és dolgoznak a - persze nem mindegy, milyen - ingatlanokkal való feltöltésen. A legutóbbi adatok alapján az Európa Ingatlan Alapnál 37, a Raiffeisen konstrukciójánál 72, a Reálszisztémánál (még április végi adat) 70 százalék volt az ingatlanok aránya. (Az utóbbinál a havi jelentés megemlíti, hogy ez július elejére már növekedett.)
