BUX 139893.91 0,19 %
OTP 45880 -0,2 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Könyvelési hiba a Buda-Cashnél

2003. július 14. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A PSZÁF felszólította a Buda-Cash Brókerház Rt.-t, hogy tartsa be a tartalékképzésre vonatkozó előírásokat, és küldje be újra tavalyi, felülvizsgált éves mérlegét, bírságot ugyanakkor nem szabott ki. A tőkepiaci törvény ugyanis előírja, hogy az eredmény 10 százalékát általános tartalékba kell helyezni. A brókercég viszont ezt tavalyi mérlegében nem tette meg - az idei nyitómérlegben szándékozott megtenni -, amit a PSZÁF nem fogadott el.
(A brókercég nem fizetett osztalékot, így végső soron az eredmény mindenképpen a társaságnál maradt.)

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet