BUX 139877.87 0,18 %
OTP 45890 -0,17 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Változtak a K&H-alapok kezelési szabályzatai

2003. július 13. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A PSZÁF engedélyével változott a K&H-alapcsalád tagjainak kezelési szabályzata. Talán a leglényegesebb pont, hogy a K&H Kötvény Alap kiszélesíti befektetési eszközeinek körét. A jelenleg vehető magyar állampapírok és kötvények mellett a későbbiekben az OECD-országokban kibocsátott állampapírokat is vásárolhat. Az alapkezelő szerint a csökkenő hazai hozamszintek mellett egyre értékesebbé válhatnak a külföldi állampapírok vásárlásával elérhető hozamok, miközben a konstrukció kockázati szintje érdemben nem változik.
Két alapnál változott a határidős ügyletek kötésének lehetséges mértéke: a K&H Kötvény Alapban a 30 százalékos maximum 10 százalékra csökkent, a K&H Navigátor részvényalapnál viszont 30 százalékról 50 százalékra nőtt. Ez utóbbi indexkövető alap, és származékos üzletekkel a kezelője gyorsabban és olcsóbban tudja követni a BUX index változását - tudtuk meg.
Az alapok alapjaként működő, tehát befektetési jegyeket vásároló konstrukcióknál (K&H Unió, K&H Amerika, K&H Ingatlanpiaci Alap) 30-ról 50 százalékra növekedett a vásárolható likvid eszközök köre. Így kezelőjüknek nagyobb mozgástere van, hogy a piaci kilátások függvényében növelje vagy csökkentse a biztonságos eszközök arányát. Az egyéb, technikai jellegű változtatásokhoz tartozik a nettóeszközérték-számítás módosulása, többek között a kötvényalapnál értelemszerűen a külföldi papírok értékelésével bővítették a szabályokat. A hazai állampapíroknál pedig piacközelibbé tették azon papírok értékelését, amelyek nem szerepelnek az elsődleges árjegyzői rendszerben.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet