Mérsékelt forgalom mellett 24 pontos indexcsökkenéssel zárult a kereskedés a BÉT részvénypiacán. A vezető részvények közül főleg a Richter piacán volt érezhető kereslet, illetve az INA-pályázatok nyilvánosságra kerülését követően a Mol piacán kínálat. A forgalmi rangsor második helyére szokatlan módon a kárpótlási jegy került, közel egymilliárdos forgalommal.
Tovább tartott a vételi kedv a Richter piacán, a gyógyszergyár részvényeiért a nap végén már 17 600 forintot is megadtak. Az Egis árfolyama eközben alacsony forgalom mellett 8000 forinton stagnált. A Mol-részvényekért ugyan a nap elején még 5335 forintot is adtak, de zárásban már 5200 forinton is megváltak tőlük. A befektetők a jelek szerint túl magasnak ítélik az INA negyedéért kínált árat. Az OTP 0,6 százalékkal drágult, a Matáv árfolyama nem változott lényegesen.
A középmezőny két legnagyobb forgalmú részvénye, a BorsodChem és a Brau ellentétes irányba mozdult el. Míg a vegyipari részvény 11 700 forintra süllyedt, a Brau piaca újra megélénkült, s a részvény 3 százalékos erősödéssel, 15 490 forinton fejezte be a napot. Ismét lefelé vette az irányt a Zalakerámia, igaz, az 1615 forintos árfolyam még mindig a nemrég zárult vételi ajánlat árszintje fölött van. Folytatódott a lejtmenet a Humet piacán is, zárásban 153 forintot adtak a részvényért. Alacsony forgalom mellett kissé fölfelé mozdult el a Pannonplast, az Antenna viszont tovább esett, a kereskedés végén már csak 2265 forinton vásárolták a részvényt. A kárpótlási jegy piacán egy 624 ezer darabos, 1250 forinton végrehajtott óriáskötés borzolta a kedélyeket, az összforgalom 894 ezer darab volt.
