A szlovák pénzügyi piaci felügyelet (ÚFT) hatályon kívül helyezte a Mol Slovnaft-részvényekre tett 1200 koronás kötelező vételi ajánlatának tervezetét elutasító határozatot - tájékoztatott tegnap az olajtársaság. A felügyelet igazgatótanácsának döntése szerint új eljárást kell lefolytatni az ügyben. A határozat indoklása szerint nem hozható érdemi határozat, amíg a Mol 66 százalékot meghaladó tulajdonszerzésének (valójában 70,2 százalék) versenyhivatali jóváhagyása előtt kötött gyanús ügyletek vizsgálata le nem zárult. Mint ismeretes, a szlovák tőzsdén március 20-án született egy a korábbi kötések árfolyamát jelentősen meghaladó árú (a jellemzően 1000-1100 koronás árak helyett 1540 koronás árfolyamú), 202 ezer darabos ügylet. Ez több mint kétszer akkora mennyiség volt, mint a megelőző hat hónap összes forgalma.
A Mol számára a döntés mindenképpen kedvező az eddigi felálláshoz képest. A nagy kötés nélküli átlagárat meghaladó áron, 1200 koronán tett vételi ajánlat tervezetét a szlovák felügyelet ugyanis korábban elutasította. Ezt a döntést támadta meg a Mol. A felügyelet határozata ugyanakkor különösebb örömre sem ad okot, a nagy kötést ugyanis továbbra sem minősítették hivatalosan tisztességtelen árfolyam-befolyásolásnak, így a mostani határozat csak újabb esélyt ad a Molnak és nem jelent győzelmet. Igaz ugyanakkor, hogy az idő feltehetően a magyar olajtársaságnak dolgozik, a Slovnaft-részvényesek - köztük a Mol által tisztességtelennek mondott nagy kötésben közreműködő J&T Finance Group 15 százaléknyi Slovnaft-részvényével - ugyanis már jó ideje hiába várnak a pénzükre. Ajánlat és kifizetés mindaddig nincs, míg a szlovák felügyelet, illetve a bíróság nem dönt a kötésekről és a törvényben rögzített legfontosabb feltételt, a hat hónapos átlagárat - egyben a kötelező ajánlat minimumárfolyamát - egyértelműen meg nem állapítja.
