BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ma nyitják az INA-borítékokat

2003. július 9. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Horvátországban ma délután bontják fel az INA-pályázatra beadott ajánlatokat tartalmazó borítékokat - jelentette a Reuters hírügynökség. A bontás után a horvát kormány akár néhány napon belül is dönthet az olajtársaság 25 százalék plusz egy részvényének lehetséges vevőjéről. Az ajánlati árakról eddig csupán annyi került nyilvánosságra, hogy a horvát kormány korábban az IMF-nek küldött jelentésében 362 millió dolláros bevételt várt az eladásból.
A Mol Horvátországban is kifejezésre juttatta a környezetvédelem iránti elkötelezettségét. Az olajtársaság tegnap tett közzé tájékoztatást az adriai delfinvédelmi program támogatásáról. A Blue World Tengerkutatási és Természetvédelmi Intézet és a Mol Zágrábban írt alá 100 ezer eurós együttműködési megállapodást, melynek értelmében a Mol a program fő támogatója lett.
Romániában eközben folytatódik a zöldmezős terjeszkedés. A Mol ötvenedik benzinkútját avatták fel tegnap Bukarestben. Az ünnepély kapcsán tartott sajtótájékoztatón Mosonyi György vezérigazgató elmondta, hogy a Mol hosszabb távon 10 százalékos piaci részesedésre törekszik Romániában - tudósított a Bloomberg hírügynökség. Elmondta azt is, hogy a Mol nem kapott direkt felkérést a Petrom-privatizációban való részvételre.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet