Nyomásgyakorlásra tettem olyan nyilatkozatot a K&H-nak az elmúlt héten, amely szerint egy személyben lennék felelős a csoportnál történt, több éve folyó sikkasztási ügyekért - mondta a K&H Equitiesnél történtekkel kapcsolatban megvádolt Kulcsár Attila a tegnapi interjúban. Az internetes lapnak adott nyilatkozatában a K&H Banknál ügyvezető igazgatóként, a K&H Equitiesnél befektetői tanácsadóként foglalkoztatott Kulcsár visszavonta korábbi kijelentését. Azt mondta, nem csak őt terheli felelősség a történtekért, az ügyben több banki felső vezető is érintett.
Állítása szerint jelentéstételi kötelezettséggel Rejtő E. Tibor vezérigazgatónak és Zarnóczi Tibor vezérigazgató-helyettesnek tartozott. A brókercégnél felsővezetői kijelölés alapján foglalkozott egy-egy ügyféllel. Ezzel szemben a K&H Bank lapunkhoz eljuttatott közleménye azt állítja, hogy befektetői tanácsadói tevékenységéért Kulcsár az Equities vezérigazgatójának, Csuka Lászlónak tartozott beszámolási kötelezettséggel. Zarnóczi Tibornak egy másik üzletág vezetőjeként kellett beszámolnia, Rejtő E. Tibornak pedig a közkapcsolati részfeladataival kapcsolatosan kellett tájékoztatást adnia.
A bankcsoport szerint egyébként náluk általánosnak tekinthető a gyakorlat, hogy egy-egy munkavállaló a csoport több tagjánál is alkalmazásban áll.
A bank tegnap késő este már szükségesnek tartotta közölni a nyilvánossággal, hogy a tulajdonosok nem menesztik Rejtő E. Tibor vezérigazgatót, aki semmilyen módon nem érintettje a szabálytalan ügyleteknek.
Kulcsár, az ügy jelenleg külföldön (Ibizán) tartózkodó kulcsszereplője elutazása előtt személyesen kereste fel Tóth Andrást, a polgári nemzetbiztonsági szolgálatokért felelős politikai államtitkárt, s beszámolt neki a K&H Equitiesnél folyó szabálytalan ügyletekről. A saját bevallása szerint is a sikkasztásért legalábbis részben felelős befektetési tanácsadó tehát az interjú alapján azután távozott Ibizára, hogy a bűncselekményről beszámolt a Nemzetbiztonsági Hivatalt is felügyelő politikai államtitkárnak (a hivatal egyébként a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének kérésére kezdett vizsgálatot az ügyben). A volt K&H-alkalmazott egyébként tagadja, hogy az elsikkasztott pénzt saját célra használta volna fel.
Kulcsár szerint a jövőben több ügyfél is jelentkezni fog a kérdéssel, elsikkasztották-e pénzét. Úgy véli, többen közülük nem valós igényekkel fognak fellépni. Részben megerősítette lapunk értesülését, amely szerint a Betonút Szolgáltató és Építő Rt. is a károsultak között lehet. Tudomása szerint viszont az Állami Autópálya Kezelő Rt. hiánytalanul elvitte pénzét a csoporttól.
Kulcsárt időközben az ORFK is beidézte jövő hétre kihallgatásra, ezt tegnap Molnár Csaba alezredes jelentette be sajtótájékoztatón. A beidézett jogi képviselője útján ígéretet tett, hogy megjelenik. Az Index tudósítása szerint a rendőrség tegnap kora délután az üggyel kapcsolatos dokumentumokat foglalt le, amelyek alapján a K&H Equities elmúlt évekbeli tevékenységét vizsgálják (az ORFK tehát már a harmadik szerv az NBH és a PSZÁF mellett, amely a brókercégnél történtekkel kapcsolatban vizsgálódik, s iratokat foglal le). Érdekes viszont, hogy Kulcsár nem volt hajlandó nyilatkozni az ügyet kirobbantó Pannonplastban jogellenesen befolyást szerző Britton Capitallel kapcsolatban.
