BUX 139897.80 0,2 %
OTP 45890 -0,17 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Visszaesett a Humet

2003. július 8. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Hullámzó kereskedés jellemezte a BÉT tegnapi napját. Az index emelkedéssel nyitott, majd második nekirugaszkodásra, dél körül érte el napi maximumát 8100 ponton. Innen lassú lemorzsolódás következett egészen a 28 pontos csökkenést hozó zárásig. A forgalom 8,4 milliárd forint volt, az évszakhoz képest kedvezőnek mondható.
A vezető részvények közül kifejezetten élénk volt a Richter és az OTP kereskedése. A gyógyszergyártó 1,7 százalékkal felfelé mozdult el, az erős keresletet jellemzi, hogy a többi blue chippel ellentétben napi maximuma közelében, 17 250 forinton zárt. Az OTP a nap nagy részében hétfői árfolyamán forgott, csak a végén esett be 2311 forintig, vagyis mintegy másfél százalékkal. Élénk kereslet jellemezte a Mol piacát, az árfolyam az 5300 forintot is megközelítette, s vélhetően csak a nap végi zárások miatt esett vissza 5220 forintra. A Matáv forgalma viszont alacsony volt, 5 forintos csökkenéssel fejezte be a napot.
Nagyobb volt a mozgás a második vonalban. A Danubius 5 százalékos esés után a 3000 forintos szinten landolt, a Rába árfolyama ismét névérték alá, 965 forintra süllyedt. A legnagyobb emelkedést a mostantól Linamar Hungary néven futó Mezőgép érte el, árfolyama újra 1300 forintra nőtt. A BorsodChem tartja valamivel 12 ezer forint alatti árszintjét, a TVK viszont 4 százalékkal esett. A legnagyobb vesztes a - most az elmúlt napok rallyja után hasonló sebességgel visszaeső - Humet volt. A részvény a 268 forintos napi csúcs után 180 forinton fejezte be a kereskedést.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet