BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új vezérigazgató a Zwacknál

2003. július 8. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Frank Odzuck személyében a Zwack Rt. megtalálta új vezérigazgatóját - tette közzé a társaság tegnap. A Nestlé-Schöller Hungary volt vezérigazgatója - a közlemény szerint okleveles közgazdász, multinacionális vállalatoknál szerzett gyakorlattal - hétfőn írta alá a megállapodást, amelynek értelmében legkésőbb január 1-jén átveszi a vezérigazgatói teendőket Dörnyei Tibor gazdasági igazgatótól. Ő tavaly november 22-e óta megbízottként látta el a vezérigazgatói feladatokat.
A Zwack korábban is multinacionális cégektől „vadászta el” legfelső vezetőjét. Ilyen volt a Unilevertől átigazoló Rétfalvi György, aki a Moltól azóta szintén távozott Sivó Imre posztját vette át három évvel korábban (NAPI Gazdaság, 2002. november 19., 7-8. oldal). Rétfalvi tavaly az üzletpolitika tekintetében a tulajdonosokkal kialakult nézetkülönbségre hivatkozva távozott, a társaságnak azóta csak megbízott vezetője volt. A nézetkülönbség oka egyébként nagy valószínűséggel a társaság magas osztalékfizetési szintje volt, aminek teljesítéséhez már növekvő hitelfelvételekre volt szükség. A társaság évek óta stabilan 750 forintos osztalékot fizetett, az idei, június 10-én kezdődött osztalékfizetéshez óvatos becslések szerint is legalább háromnegyedmilliárdos hitelre lehetett szükség.
A Zwack négy év alatt (az ideivel együtt) 6 milliárdot fizetett ki osztalékként, ez az összeg nagyjából megegyezik a cég osztalékfizetés utáni, 6,5 milliárdos saját tőkéjével. Az EU-csatlakozás - és az ezzel együtt járó élesebb verseny - küszöbén nem biztos, hogy a teljesen más piaci helyzetben működő áramszolgáltatókhoz hasonló kifizetési ráta szerencsés taktika. Ennek következményeivel várhatóan az új vezérigazgatónak kell majd szembenéznie.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet