BUX 139869.86 0,18 %
OTP 45900 -0,15 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Üzembezárás a BorsodChemnél

A BorsodChem azonnali hatállyal véglegesen leállította legrégebbi PVC-üzemét. A PVC-termelés 10 százalékát adó üzem nem termelt gazdaságosan, kiesése nem fogja megrengetni a vállalatot.

2003. július 7. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A BorsodChem Rt. rövid közleményt adott ki arról, hogy a vezetőség döntése alapján végleg leállította 40 éves, évi 30 ezer tonna kapacitású, úgynevezett „Polimer I.” szuszpenziós PVC-üzemét. Az üzem mindössze 10 százalékát adta a BC 300 ezer tonnás PVC-kapacitásának, s mivel technológiája elavult, költséges, az árrés beszűkülése esetén már korábban is volt példa arra, hogy átmenetileg leállították. Amint Gazdik Zoltán gazdasági vezérigazgató-helyettes az MTI-nek elmondta, a magas fix költségek és a karbantartás nehézségei miatt hozták meg a döntést. Kitért ugyanakkor a lépésnek az eredményre gyakorolt hatását firtató kérdés elől.
A BorsodChem a teljes kapacitásánál már tavaly is jó tíz százalékkal kevesebb PVC-t gyártott, mivel a TDI-gyártás beindítása csökkentette a társaság vinil-klorid-termelési képességét. A kieső vinil-klorid (a PVC alapanyaga) egy részét vásárlásokkal biztosította a cég, de megoldást a tervek szerint a jövő tavaszra elkészülő új vinil-klorid-üzem jelenti majd. Erre építve a BorsodChem egyébként korábbi hírek szerint 2005 végéig összesen 400 ezer tonnára kívánja növelni korszerűbb PVC-gyárainak kapacitását, a jövő tavasszal belépő 30 ezer tonnás PVC-bővítés pedig ellensúlyozza a most kieső kapacitást.
Arról egyelőre nem tudni, hogy az elavult gyár bezárása kapcsolatba hozható-e a BorsodChem egyre több helyről hallható vevőkeresésével. A társaság közleménye csak annyit tartalmaz, hogy a BC a lépéssel szeretne hozzájárulni az európai PVC-ipar elkerülhetetlen konszolidációjához.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet