A nyári péntek ellenére sem voltak eseménytelenek a hazai piacok. A csütörtökön közzétett, a vártnál jóval kedvezőtlenebb államháztartási hiány nyomán a forint gyengülni kezdett, az euró ára az előző napi 264-265 forintról először 266,5-ig szökött fel. A később a Pénzügyminisztérium részéről érkező, intézkedéseket ígérő megnyilatkozások nyomán valutánk erősödni kezdett, és délután végül egy eurót 263,30-263,60 forint körül jegyeztek.
Ez 6,86 százalékra van a sávközéptől és 16 bázispontos erősödést jelent a csütörtök délutáni állapothoz képest, bár a gyorsan változó piac és hivatalos zárási idő híján az adatok szükségképpen pontatlanok lehetnek. A dollárt 230,50-230,80 forinton jegyezték, ami durván kétforintos erősödés egy nap alatt.
A másodlagos állampapírpiacon az éven belüli referenciahozamok csak minimális mértékben, 2-3 bázisponttal csökkentek, a 3, 5 és 10 éves mutatók viszont 10, 15, illetve 12 ponttal emelkedtek. Az egyéves és a 15 éves mutatók nem változtak. A külföldiek kezében levő állampapírok állománya a legutóbbi napi adatok szerint stabil, kissé emelkedett.
A bankközi forintpiacon az overnight-kamatok nem változtak, évi 9,30-9,60 százalék körül maradtak. A hosszabb lejáratok kamata viszont emelkedett, a BUBOR kamatlábindex a 3-12 hónapos futamidőkre 12-25 bázisponttal ment feljebb. Tomnext-üzleteket is évi 9,40-9,60 százalék körül kötöttek.
A Budapesti Árutőzsde devizapiacán nem túl jelentős forgalom mellett a távolabbi euró-határidők 1-1,5 forinttal drágultak, eszerint 2004 júniusára például már 279 forintos eurót várnak. A dollárhatáridők egy részének elszámolóára 1-1,7 forinttal ért többet, mint egy nappal korábban.
