Megjelent a zárt végű, lejárt Pillér II. ingatlanalap június végi portfóliójelentése és egy jegyre jutó nettó eszközértéke, ami most sem okozott különösebb meglepetést - de talán csalódást sem - a befektetőknek. Az alap vagyona eszerint már teljes egészében készpénzben van, minden ingatlan elkelt, és az egy darab ezerforintos jegyre jutó nettó eszközérték 1114 forint (az egy hónappal korábbi 1124 forint volt). Mint az alapkezelőtől megtudtuk, az alap végelszámolásával, az ingatlanértékesítésekkel kapcsolatos költségeket ebben már elhatárolták. Így a - változatlanul július 15-re tervezett - kifizetésig ez az összeg már valószínűleg nem módosul jelentősen, alighanem csak némi banki kamat fog hozzáadódni.
Ami a hátralevő formaságokat illeti, az alapkezelő igazgatósága hétfőn dönt majd az alap végelszámolási jelentésének elfogadásáról, ezt követően még aznap be szeretnék azt nyújtani a PSZÁF-hoz. Ha a felügyelet nem emel kifogást, július 15-én megkezdődhet a kifizetés, szinte bizonyosan a K&H Bank fiókhálózatában.
