Az előző napi minimális emelkedést követően tegnap újabb erőre kapott a Budapesti Értéktőzsde részvénypiaca. A parketten gazdát cserélt részvények értéke ugyan alig fele volt az előző napinak, az index azonban több mint 73 ponttal emelkedett, bőven ledolgozva a hét elején elszenvedett veszteséget.
A vezető szerepet a piacon kétségkívül az OTP játszotta. A legnagyobb magyar bank napok óta emelkedő árfolyamú részvényeiért a befektetők tegnap is egyre magasabb árat voltak hajlandók fizetni. Az árfolyam így néhány üzletben már a 2300 forintos szintet is meghaladta, igaz, a nap végére hajszálnyival ez alá csúszott. Megfordult viszont az előző napok eső trendje a Matáv piacán. A telefoncég napok óta nagy eladói nyomás alatt levő részvényei közel két százalékkal forogtak drágábban, mint az előző napon, ezzel együtt a 800 forintos árfolyamszintre még várniuk kell a befektetőknek.
Minimális, félmilliárd forint alatti értékben cserélt gazdát a Mol, az előző napokhoz képest stabilabb, 5100 forint körüli árszinten. A napokban jól teljesítő gyógyszerpapírok piacán viszont már nem volt egyértelmű a kép. A Richter ugyan tovább tudott erősödni, ha csak minimális mértékben is, az Egis azonban hasonlóan kis mértékben ugyan, de veszített árából az előző naphoz képest.
A kisebb társaságok részvényei közül a Pannonplast folytatódó esése volt jelentős, illetve a Rába még ezt a mértéket is meghaladó olcsóbbodása. A gépipar egyébként általában sem szerepelt túl jól, a NABI ára is két százalékot meghaladó mértékben csökkent, a Mezőgép pedig változatlan áron, de rendkívül kis mennyiségben cserélt gazdát. A technológiai szektor papírjai között viszonylagos nyugalom uralkodott, leszámítva a Graphisoft több mint 3 százalékos áremelkedését.
